Tehniskā dokumentācija
Eiropas normatīvie akti CE marķējuma jomā uzliek pienākumu nepārtikas produktu ražotājiem sagatavot tehnisko dokumentāciju, ko dažreiz saukta arī par tehnisko failu, bet direktīvā 2006/42/EK par mašīnām to sauc “Mašīnu tehniskā lieta”. Prasības tehniskajai dokumentācija ir līdzīgas visiem nepārtikas produktiem, bet turpmāk apskatītais dokumentācijas uzskaitījums orientēts uz mašīnām, kas izriet no direktīvas 2006/42/EK par mašīnām prasībām.
Lietotāja instrukcija – kas lācītim vēderā?
Šoreiz par lietotāja instrukcijas vai rokasgrāmatas sagatavošanu. Tas ir viens no dokumentiem, kas jāsagatavo ražotājam kā to paredz ES normatīvi CE marķējuma jomā. Turpmākais pamatā ir balstīts mašīniekārtu prasību kontekstā un attiecināms gan sērijveida ražošanā esošām mašīnām, gan individuāliem projektiem. Tāpat minētie principi var tikt piemēroti arī uz citiem produktiem, jo pamatprincipi lietotāja instrukcijas sagatavošanā ir līdzīgi.
Svarīgākais mašīnbūves standarts EN ISO 12100:2010
Šis ir viens no standartiem uz kuru visbiežāk tiek lietota atsauce mašīnas atbilstības deklarācijā. Dažkārt tas ir vienīgais standarts, kas ir pieminēts deklarācijā un pastāv pat viedoklis, ka bez šī standarta mašīnas atbilstība Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai 2006/42/EK par mašīnām nemaz nav iespējama.
Kādu aprīkojumu ietver normatīvie akti par mašīnu drošību?
Kam jāveic atbilstības novērtēšana?
Eiropas Savienībā CE marķējuma jomā pastāv vairāk kā 20 tiesību akti, kuros noteiktas produktam piemērojamās prasības. Savā iepriekšējā rakstā 6soļi, kā izvairīties no papildus izmaksām produkta izstrādē, minēju, kādi ir galvenie soļi, lai nodrošinātu, ka jūsu produktam saistošās prasības ir piemērotas un ieviestas. Papildus ražotāja pienākumam nodrošināt būtisko prasību identifikāciju un piemērošanu, CE marķējuma tiesību akti nosaka arī ražotāja pienākumu veikt produkta atbilstības novērtēšanu. Saistībā ar šo pastāv dažādi mīti, piemēram, ka novērtēšana nav jāveic – jāsagatavo deklarācija un jāpiestiprina CE marķējums. Vai piemēram, ka CE zīmi un/vai deklarāciju izsniedz sertifikācijas institūcija. Tomēr tā ir virspusēja un aplama normatīvu interpretācija.
6 soļi, kā izvairīties no papildus izmaksām produkta izstrādē
Savā pieredze vairākkārt esmu sastapies ar klientu lūgumu palīdzēt izpildīt atbilstības prasības pēc tam, kad produkts jau ir nonācis tirgū un atradis savus klientus. Tā nereti gadās, kad uzņēmums bez vajadzīgajām zināšanām par kvalitātes un atbilstības prasībām izstrādā produktu, vai laika trūkuma dēļ nav noskaidrotas visas saistošās prasības.
Kāds ir kvalitatīvs produkts?
Mūsdienu asajā tirgus konkurencē var izdzīvot tikai ar konkurētspējīgu piedāvājumu - kvalitatīvu produktu un protams atbilstošu cenu. Tamdēļ, pirms dizaineri un inženieri ķeras pie produkta izstrādes, mārketinga speciālisti veic izpēti, kādas ir klienta vajadzības un vēlmes. Tādējādi tiek panākts, ka produkts atbilst klienta vēlmēm.
Par blogu
Savā blogā dalīšos ar personīgo pieredzi un pārdomām par produktu atbilstību un kvalitāti, kas manuprāt ir kritiski svarīgi biznesam, jo bizness ir tieši par to - lai produkts atbilstu un apmierinātu klienta vēlmes. Arī mani piedāvātie pakalpojumi ir saistīti ar produkta vai pakalpojuma kvalitāti un visu, kas to ietekmē - uzņēmumu kvalitātes vadību, procesu vadību, risku vadība, produktu izstrādi un atbilstību.